Seyahat Sigortası Nedir?
Seyahat sigortası hem yurt içi hem yurt dışı seyahatlerinde karşılaşılabilen hastalık, kaza, valiz kaybı gibi riskleri güvence altına alan bir sigorta çeşididir. Yani seyahata çıktığında hem sağlığını hem de beklenmeyen olumsuz durumlara karşı bütçeni koruma altına alır. Seyahat sigortası aynı zamanda seyahat sağlık sigortası olarak da adlandırılır.

Seyahat sağlık tanımlaması sağlık ile ilgili teminatları içermesinin yanı sıra bagajın kaybolması ya da seyahatin iptal edilmesi gibi durumlarda maddi kayıpları da kapsar. Bu anlamda seyahat sağlık sigortası şeklinde olan ürünlerde de birçok ek teminat ve asistans hizmetle seyahatin güvence altına alınır. 

“Seyahat sağlık sigortası iptal edilebilir mi?” öğrenmek için içeriğimizi okuyabilirsin.
Seyahat sigortası esas olarak ikiye ayrılır; yurt içi ve yurt dışı seyahat sigortaları. 

Teminatları benzer olsa da farklı kapsamları içerirler. Seyahat sigortası satın alırken poliçeniin başlangıç ve bitiş tarihlerine, seyahat edecek kişi sayısına, ziyaret edeceğin ülkenin varsa vize şartlarına uygunluğuna dikkat etmen çok önemlidir.

Kişisel Bilgiler

Bir çok sigorta şirketinden gelecek olan poliçe tekliflerini karşılaştırarak en uygun poliçeyi seçebilirsiniz.

Seyahat Bilgileri

Geçerlilik

Karar veremiyor musunuz ?

Birçok anlaşmalı sigorta şirketi arasından ihtiyaçlarınıza uygun sigorta poliçesini hazırlayarak sizlere teklif sunuyoruz.

Hızlı, Profesyonel Poliçe.