KONUT SİGORTASI NEDİR?
Konut sigortası evinizde başınıza gelebilecek yangın, sel baskını, deprem ve hırsızlık gibi çeşitli olaylara karşı evinizi ve eşyalarınızı garanti altına almanızı sağlayan bir sistemdir. Konut sigortası isteğe göre yapılan bir sigorta türü olmakla birlikte yeni bir konut alırken kredi çektiğiniz banka borç dönemi içerisinde konut sigortanızı yaptırmanızı isteyebilir.

Bu sigorta Türkiye içerisinde yaygın olmayan ancak ciddi manada gerekli olan bir sigorta türüdür. Türkiye fiziki şartları nedeni ile deprem bölgesi olup yılda birden fazla deprem gören bir ülke niteliği taşır ve konut sigortası yaptırmayan mülk sahipleri deprem sonrası maalesef ki yıkılan evinden dolayı maddi bir kayıp yaşamış olur. Sigorta yaptıran bireyler ise hasara bağlı olarak maddi bir ödeme alarak kayıplarını kapatırlar. Konut sigortasına sahip olmak için yüksek fiyatlar ödenmesi gerekmez ve aylık ödeyeceğiniz primler ile konut sigortasına sahip olabilirsiniz.

Zorunlu deprem sigortası ile konut sigortası karıştırılmamalıdır. Zorunlu deprem sigortası diğer ismi ile DASK sadece belli başlı masraflar dışında diğer masrafları karşılamaz yani kapsama alanı çok kısıtlıdır. Konut sigortası ise isteğinize bağlı olarak evinizle ilgili her şeyi kapsama gücüne sahip bir sigorta türüdür.

Kişisel Bilgiler

Bir çok sigorta şirketinden gelecek olan poliçe tekliflerini karşılaştırarak en uygun poliçeyi seçebilirsiniz.

Konut Bilgileri

Not: Konut Sigortalarında, sigorta şirketleri daire piyasa bedelini değil, daire imalat bedelini ödemektedir.

Sigorta Yaptıran:
Sigorta Kapsamı: